İletişim

Adres: Pabuciska No: 10 Üsküp, Kuzey Makedonya
tel: 02 322 7398
E-Posta: yenibalkan@yahoo.com

02 322 7398

Mangal-Fahri Ali Hayatı Sanatı Eserleri

EDEBİYAT

Mangal-Fahri Ali Hayatı Sanatı Eserleri

ON.jpg
ARKA.jpg
ON.jpg
ARKA.jpg

Mangal-Fahri Ali Hayatı Sanatı Eserleri

0.00

Makedonya’da Türk kültürüne, Türk düşüncesine, ses bayrağımız Türkçeye, Türk edebiyatına ve insanlığa eserleriyle ve çalışmalarıyla hizmet etmiş edebî şahsiyetlerden biri olan Fahri Ali’nin hayatını, sanatını ve eserlerini içeren ve M-r. Ergin Baki ile Yrd. Doç. Dr. Zeki Gürel’in hazırlamış olduğu “Mangal – Fahri Ali Hayatı Sanatı Eserleri” adlı kitapta okuyucu, şair Fahri Ali hakkında geniş bilgiye sahip olmasının yanı sıra, emsalsiz şiirlerindeki duyguların derinliklerine de varacaklar.

Add To Cart

Makedonya Türk edebiyatının üçüncü kuşak şairlerinden birisi olan ve 1948 yılında Üsküp’te doğan Fahri Ali ile ilgili kitap olarak hazırlanıp yayınlanan ilk eser ve M-r. Ergin Baki ile Yrd. Doç. Dr. Zeki Gürel tarafından hazırlanan bu çalışma “Giriş”den sonra dört bölümden oluşmaktadır.

 “Makedonya Çağdaş Türk Edebiyatına Genel Bir Bakış” başlıklı girişin akabinde, “Fahri Ali Hayatı Sanatı Eserleri” başlığını taşıyan birinci bölüm göze çarpmaktadır. “Fahri Ali’nin Şiir Dünyası” başlığıyla devam eden ikinci bölümün yanı sıra, üçüncü bölüm “Fahri Ali’nin Eserlerinden Seçmeler”den oluşuyor. “Fahri Ali İçin Ne Dediler” başlıklı dördüncü bölümün ardından ise Fahri Ali’nin kitaplarının kapaklarının ve onunla ilgili fotoğraf karelerinin yer alması, eseri görsellik açısından da zenginleştirmiştir.

Yayınevi: Yeni Balkan

İSBN: 978-608-4763-09-3

Yazarı: M-r. Ergin Baki & Yrd. Doç. Dr. Zeki Gürel

Sayfa Sayısı: 303

Basım Yılı: 2016

Dil: Türkçe

Kitabın Türü/Bölümü: Edebiyat