İletişim

Adres: Pabuciska No: 10 Üsküp, Kuzey Makedonya
tel: 02 322 7398
E-Posta: yenibalkan@yahoo.com

02 322 7398

Gülkaya İlhami Emin-Hayatı Sanatı Eserleri

EDEBİYAT

Gülkaya İlhami Emin-Hayatı Sanatı Eserleri

ON.jpg
ARKA.jpg
ON.jpg
ARKA.jpg

Gülkaya İlhami Emin-Hayatı Sanatı Eserleri

0.00

Makedonya, 1991’de bağımsızlığını ilan etmiş bir Balkan ülkesidir. Makedonya’yı, anayasal adıyla tanıyan ilk devlet Türkiye Cumhuriyeti olmuştur. Makedonya Türklerinden eli kalem tutan İlhami Emin, şair, yazar, eleştirmen, yayıncı, bürokrat, yönetici, çevirmen, gazeteci ve tercüman kimliğiyle dikkate değer bir şahsiyettir.

Add To Cart

8 Ağustos 1931 Radoviş doğumlu İlhami Emin’in 2016 yılı 85. doğum yıldönümü olması nedeniyle, bir asra yaklaşan bu ömrü boşuna geçirmeyip, başta şiir kitapları olmak üzere hikâye, tiyatro, gazete yazıları ve kaleme aldığı hatıralarıyla bediî ve fikrî manada yeni ve aydınlık kapıların eşiğine taşıyan bir yazara saygı, emeğe saygı olması açısından, Yrd. Doç. Dr. Zeki Gürel ve Yrd. Doç. Dr. Nazlı Rânâ Gürel tarafından hazırlanan ve Yeni Balkan Yayınevi tarafından yayınlanan kitapla, İlhami Emin ve eserleri bundan sonraki kuşaklara da ulaşıp, şairin zamanın elinden tutmasına vesile olacak...

 “Genelde Balkanlar’da Özelde Makedonya’da Türk Varlığı” başlıklı uzun bir giriş yazısıyla başlayan kitabın birinci bölümünde, “İlhami Emin’in Hayatı Sanatı Eserleri” bölümü yer almakta. “İlhami Emin İçin Ne Dediler” başlığı, kitabın ikinci bölümünü oluştururken, “İlhami Emin Albümünden” başlıklı sonuncu bölümde ise, yazar İlhami Emin’in tüm hayat, sanat ve eserlerini konu eden fotoğraflar bulunmaktadır.

Yayınevi: Yeni Balkan

İSBN: 608-4763-11-1

Yazarı: Yrd. Doç. Dr. Zeki Gürel & Yrd. Doç. Dr. Nazlı Rânâ Gürel

Sayfa Sayısı: 316

Basım Yılı: 2016

Dil: Türkçe

Kitabın Türü/Bölümü: Edebiyat